3 legjobb középkategóriás telefon [2024] – segítünk választani

A legtöbb átlag felhasználó középkategóriás telefont vesz, mert feleslegesnek érzi a felső kategóriáért két vagy akár háromszorosát is kifizetni egy készüléknek. A középkategóriás készülékek összehasonlítása után is találhatók olyan gyöngyszemek, melyeket bátran meg lehet vásárolni, hiszen tudásuk kiemelkedő a többi telefonhoz képest.

3 legjobb középkategóriás telefon

  1. Xiaomi Redmi Note 13 PRO+ 5G – A Redmin Note széria legerősebb tagja.
  2. Honor 90 5G – A Honor egyre ütősebb készülékekkel rukkol elő a középkategóriában is.
  3. Motorola Edge 50 Fusion – Motorola fanokra is gondoltunk ebben az árszegmensben.

1. Xiaomi Redmi Note 13 PRO+ 5G

A Redmin Note széria legerősebb tagja

Kijelző: 6,67″ (2712 x 1220) Amoled 120Hz
Memória: 8/12/16 GB
Tárhely: 256/512 GB
Akkumulátor: 5000 mAh

Bizony, ez sem kisméretű. Hatalmas kijelző és egészen jó kamerák jellemzik a Xiaomi Redmi 13 Pro+ 5G modelljét, amely 8 magos Mediatek Dimensity 7200 processzorával és Mali-G610 GPU-jának köszönhetően nem szégyenkezhet. A választható 8/12/16GB memória mindenre is jó, míg a 256/512GB tárhely is bőven elegendő, persze, igény szerint bővíthető. Kijelzője 6,67″ 2712×1220 pixel felbontású és Amoled, ráadásul 120Hz képfrissítés, Dolby Vision és HDR10+ kápráztat el minket. Kamerákból az előlapra egy 16MP-eset kapott, míg a hátlapon 208MP főkamerája társaságában egy 8MP-es széles látószögű és 2MP-es makró kamera is elhelyezkedik. Így a Xiaomi Redmi Note még mindig a legjobb fényképezős telefon a középkategóriában. Akkuja 5000 mAh, ami 1,5-2 napos üzemidőt vígan biztosít normál használat mellett. IP68 por- és vízállósága is pozitívum. Mindenképp jó ár/értékarányú készülék, így a “melyik xiaomi telefont vegyem” kérdés íme meg is lett válaszolva, főleg ha a legjobb kamerás középkategóriás telefon a vágyad.

2. Honor 90 5G

A Honor egyre ütősebb készülékekkel rukkol elő a középkategóriában is!

Kijelző méret: 6,7″ (1200×2664) AMOLED 120Hz
Memória: 8/12/16 GB
Tárhely: 256/512 GB
Akkumulátor: 5000 mAh

A Honor 90 5G erős középkategóriása 8 magos Snapdragon 7 Gen 1-et és Adreno 644-et vonultat fel. Kijelzője 1200×2664 pixel felbontású, 1 milliárd szín megjelenítésére képes AMOLED 120Hz képfrissítéssel és HDR10+ támogatással, míg fénysűrűsége 1600nit. Memóriából 8/12/16 GB variáns választható és tárhelyből 256/512GB jár hozzá. Főkamerája 200MP széles látószögű, míg egy 12 MP ultra-széles látószögű kamerát és egy 2MP-es mélységérzékelő szenzort is kapunk. Előlapi kamerája a szelfi szerelmeseinek készült a maga 50 MP-es felbontásával. WiFi 6 és BT 5.2 képes. Akkuja 5000 mAh, ami 1,5-2 napos üzemidőt biztosít neki. Egyetlen negatív vélemény, hogy IP védettséggel sajnos nem rendelkezik.

3. Motorola Edge 50 Fusion

Motorola fanokra is gondoltunk ebben az árszegmensben

Kijelző méret: 6,7″ FHD+ P-OLED 144Hz
Memória: 8/12 GB
Tárhely: 128/256/512 GB
Akkumulátor: 5000 mAh

A Motorola pár éve erősebb pozícióba került a piacon, és önti magából az izgalmasnál izgalmasabb telefonjait. Nem tesz másként a középkategóriában sem, ahol a Motorola Edge 50 Fusion egy nagyon jó választásnak számít a Motorola szerelmesei számára. Processzora egy 8 magos Snapdragon 7s Gen2, míg GPU gyanánt egy Adreno 710 került bele. Memóriából 8/12GB, tárhelyből pedig 128/256/512GB variánsok érhetők el a piacon. Kameráiból az előlapon egy 32MP-es szelfi kamerát kapunk. Hátlapon 50MP-es széles látószögű főkamera és egy 13MP ultra-széles látószögű kamera kapott helyet. WiFi AC és BT5.2 vezeték nélküli kapcsolatra képes. Akkuja 5000mAh, ami 1,5-2 napra elegendő. IP68 védelemmel is rendelkezik, ami külön pirospont a középmezőnyben.

Miért érdemes középkategóriás telefont vásárolni?

Amikor már egy kicsit komolyabb mobilokra vágyunk, de persze nem szeretnénk több százezres felső kategóriából választani, mert szükségtelennek tartjuk, hogy egy ilyen drága készülékkel szaladgáljunk az utcán, csak mert picit jobb kamerája, erősebb procija van, meg talán a kijelzője is szebb, de különbséget szinte nem is látunk, akkor igenis a középkategória a legjobb döntés. Egyre több középkategóriás készülék örökli meg az előző évek kizárólag csúcskategóriára jellemző képességeit. Találhatunk már középkategóriában Super Amoled kijelzőt, vezeték nélküli töltést, komoly processzort, de akár 5G-t vagy 120Hz-es képfrissítést is.

Középkategóriás telefongyártók

Szinte nincs olyan mobiltelefon gyártó a piacon, amelyik ne gyártana készülékeket a középkategóriába, hiszen az a legkeresettebb szegmens. A legtöbb vásárló szereti az aranyközéputat, alsó kategóriást nem szeretne, de nem érzi szükségét a felső kategóriának. Így akár SAMSUNG A sorozatára gondolunk, vagy a Xiaomi Redmi széria tagjaira, de akármelyik Apple iPhone SE kiadására, láthatjuk, hogy a szívükön viselik a gyártók a középkategóriát.

Középkategóriás telefontesztek

A középkategóriás mobiltelefonok közül rengeteget teszteltünk is, hogy könnyen el tudjátok dönteni, melyikre van szükségetek. Íme, néhány remek középkategóriás telefon tesztje:

Középkategóriás telefon árak és akciók

A középkategóriás készülékek 100-200e Ft között kaphatók, habár a 200e Ft-hoz közeledve már felső-közép kategóriába is belefuthatunk. A notebook.hu webáruházában viszont rendszeresen találkozhatunk akciókkal, ahol több tízezer forinttal olcsóbban is hozzájuthat a vásárló rettentő jó ajánlatokba. Arról nem is beszélve, hogy sok készülék akár 0% THM-el is megvásárolható, így sok esetben nem is kell többet fizetnünk a telefonkészülékért, mint a teljes árának 10 vagy 20 egyenlő részletét havonta.

Comments

Rólunk Orosz Mihály

A kiváló, 1984-es évjáratomnak köszönhetően a számítógépek, okostelefonok fejlődését korai korszakuktól kezdve figyelhettem egészen napjainkig. Már gyerekként nagy hatással voltak rám a sci-fi filmek és a bennük látható technológiák, melyek nagy része azóta valósággá is vált részben vagy teljes egészében. BASIC programozást 12 évesen a Commodore 64 korszakom óta tanultam, míg egészen 20-as éveim elejéig volt közöm Turbo Pascal, C++, HTML, PHP-hez is, s míg sokan azt állították nagy programozó leszek, én rájöttem, hogy csak addig szerettem programozni amíg nem mondták meg mit programozzak. A tanulmányaim folyamatosan informatika irányában voltak, a főiskola utolsó 1-1,5 évében pedig egy régi nagy álmom teljesült, egy egész számítástechnikai üzletet vezethettem. Én találtam ki milyen árut hozzanak, milyen áron adjuk, komplett konfigurációkat szereltem össze és szervizeltem. A fősuli végével online marketing irányba vitt az élet, ahol a HTML-nek még hasznát vettem. Gyerekkoromtól kezdve a Commodore 64, Schneider Color Personal Computer 664-en át az első Intel Celeron 266MHz-es processzorral megáldott PC-men keresztül volt mindenem, melyek az idő alatt folyton cserélődtek újabbnál újabbra. Ugyanígy az első telefonom 14 évesen kaptam, az egy Nokia 3310 volt, majd jöttek a polifonikus csengőhangos, színesebb kijelzős telefonok, később lett egy HP iPAQ H1940 zseb PC-m, amivel telefonálni nem lehetett, de ha BT-on összekötöttem a mobilommal, ami már tudott netet megosztani, akkor tudtam rajta böngészni, skype telefonálni. Váltig állítottam mindenkinek, hogy higgyenek nekem ez a jövő, nagy színes érintőkijelző, ilyenek lesznek a telefonok, majd rá pár évre megjelent az első iPhone. Kb. azóta haragszom az Apple-re, mert előadták, hogy ilyen még nem volt, holott nekem már évekkel előtte volt zseb PC-m, aminek létezett telefonos verziója is, az egyetlen különbség a felhasználói felület egyszerűsége volt. Az én első komoly okostelefonom a HTC Touch Pro volt, ami szerintem a mai napig igazán menő készülék. Mint a korábbi pocket PC-k ez is Windows Mobile operációs rendszerű volt, de készítettek rá egy felhasználóbarát kezelőfelületet. Utána sok mobilom volt míg el nem jutottam a jelenleg is használt Samsung Galaxy Z Fold2 készülékemhez, amit 2021 óta nyúzok „töretlenül”. Notebookom Microsoft Surface Pro 6, asztali gépem egy i9-es Intel, 16GB RAM, RTX 2070, de főként videóvágásra használom. Játszani PS5-ön szoktan és van hozzá PSVR2 is, ami igazán nagy előrelépést mutatott fel az elődhöz képest, mely bevezetett a virtuális valóság világába.