3 legjobb középkategóriás telefon [2023] – segítünk választani

A legtöbb átlag felhasználó középkategóriás telefont vesz, mert feleslegesnek érzi a felső kategóriáért két vagy akár háromszorosát is kifizetni egy készüléknek. A középkategóriában is találhatók olyan gyöngyszemek, melyeket bátran meg lehet vásárolni, hiszen tudásuk kiemelkedő a többi telefonhoz képest.

3 legjobb középkategóriás telefon

  1. Xiaomi Redmi Note 11 Pro LTE – Mindent tud jó áron, kell ennél több?
  2. Samsung Galaxy A53 – A Samsung ezzel a készülékkel betalált!
  3. Apple iPhone SE3 – Az Apple középkategóriása!

1. Xiaomi Redmi Note 11 Pro LTE

Mindent tud jó áron, kell ennél több?

Kijelző: 6,67″ FHD+ Amoled 120Hz
Memória: 6 GB
Tárhely: 128 GB
Akkumulátor: 5000 mAh

Hatalmas kijelző és egészen jó kamerák jellemzik a Xiaomi Redmi 12 Pro LTE modelljét, mely 8 magos Mediatek Helio G96 processzorával és Mali-G57 MC2 GPU-jának köszönhetően nem szégyenkezhet. A választható 6/8GB memória mindenre is jó, míg a 128/256GB tárhely is bőven elegendőnek mondható, persze igény szerint bővíthető. Kijelzője 6,67″ FHD+ felbontású és Amoled, ráadásul 120Hz képfrissítéssel kápráztat el minket. Kamerákból az előlapra egy 16MP-eset kapott, míg a hátlapon 108MP főkamerája társaságában egy 8MP-es széles látószögű és 2MP-es Telemakró kamera és 2MP makró kamera is elhelyezkedik. Akkuja 5000 mAh, ami 1,5-2 napos üzemidőt vígan biztosít normál használat mellett. Mindenképp jó ár/érték arányú készülék.

2. Samsung Galaxy A53 5G

A Samsung ezzel a készülékkel betalált!

Kijelző méret: 6,5″ FHD+ Super AMOLED 120Hz
Memória: 6 GB
Tárhely: 128 GB
Akkumulátor: 5000 mAh

A SAMSUNG okostelefonok mindig is a piac kedvencének és az iPhone nagy konkurensének számított az Androidos oldalon. A SAMSUNG A széria pedig elsősorban a fiatalokat célozza, de bárki számára bátran ajánlható készülékeket tartalmaz. A Samsung Galaxy A53 5G az A sorozat egyik megbízható tagja, és bőven hozza azt a szintet, amit egy középkategóriás telefontól elvárhatunk. Izgalmas színekben érhető el, de ami ettől is fontosabb, rettentő jó kamerák kerültek bele. A sebességére sem lehet panasz a 8 magos Exynos 1280 processzorának és Mali-G68 grafikus vezérlőjének hála. Memóriából 4/6/8GB, tárhelyből pedig 128/256GB kerülhet bele. Az akkumulátora 5000 mAh, ami nem fog minket cserbenhagyni, hiszen akár 1,5-2 napot is kibír átlagos használat mellett. Kamerákból az előlapon 32MP-es, míg a hátlapon 64MP főkamera, 12MP széles látószögű kamera, 5MP-es makró és 5MP mélységérzékelővel rendelkezik. A neve is elárulja, hogy 5G képes variáns, így mindenképpen kiemelkedik a mezőnyből.

3. Apple iPhone SE3

Az Apple középkategóriása!

Kijelző méret: 4,7″ Retina HD
Memória: 4 GB
Tárhely: 128 GB
Akkumulátor: 2018 mAh

Az Apple már évek óta jelen van a középkategóriában is az SE készülékeivel, nincs ez így másként a 3. kiadásúval sem, ami nem más, mint az Apple iPhone SE3 készülék. Az Apple A15 Bionic 6-magos processzor és 4-magos GPU, valamint 16-magos Neural Engine jól hangzik. Memóriából, mint megszokhattuk az Applenek kevesebb is elegendő, mint Androidos tárainak, így beéri 4GB-tal, tárhelyből pedig 64/128/256GB-os modell is vásárolható belőle. Kijelzője picike, 4,7″ Retina HD, aminek méretéből adódóan csak 1334×750 a felbontása. Sokan vannak, akik az apróbb készülékeket részesítik előnyben, így ők boldogak lehetnek ezzel a mérettel. Természetesen 5G képes és Wi-Fi 6-ot is kezeli. Az előlapon egy 7MP-es, míg a hátlapon egy 12 MP-es széles látószögű kamerát találunk és ennyi. Akkumulátora elég picike, csupán 2018 mAh, de ehhez a méretű és felbontású kijelzőhöz feltehetően elegendő lesz. Fizikailag nem Dual SIM képes, van viszont eSIM lehetőség a fizikai SIM mellett.

Miért érdemes középkategóriás telefont vásárolni?

Amikor már egy kicsit komolyabb telefonra vágyunk, de persze nem szeretnénk több százezres felső kategóriából választani, mert szükségtelennek tartjuk, hogy egy ilyen drága készülékkel szaladgáljunk az utcán, csak mert picit jobb kamerája, erősebb procija van, meg talán a kijelzője is szebb, de különbséget szinte nem is látunk, akkor igenis a középkategória a legjobb döntés. Egyre több középkategóriás készülék örökli meg az előző évek kizárólag csúcskategóriára jellemző képességeit. Találhatunk már középkategóriában Super Amoled kijelzőt, vezeték nélküli töltést, komoly processzort, de akár 5G-t vagy 120Hz-es képfrissítést is.

Középkategóriás telefongyártók

Szinte nincs olyan mobiltelefon gyártó a piacon, amelyik ne gyártana készülékeket a középkategóriába, hiszen az a legkeresettebb szegmens. A legtöbb vásárló szereti az aranyközéputat, alsó kategóriást nem szeretne, de nem érzi szükségét a felső kategóriának. Így akár SAMSUNG A sorozatára gondolunk, vagy a Xiaomi Redmi széria tagjaira, de akármelyik Apple iPhone SE kiadására, láthatjuk, hogy a szívükön viselik a gyártók a középkategóriát.

Középkategóriás telefontesztek

A középkategóriás mobiltelefonok közül rengeteget teszteltünk is, hogy könnyen el tudjátok dönteni, melyikre van szükségetek. Íme, néhány remek középkategóriás telefon tesztje:

Középkategóriás telefon árak és akciók

A középkategóriás készülékek 100-200e Ft között kaphatók, habár a 200e Ft-hoz közeledve már felső-közép kategóriába is belefuthatunk. A notebook.hu webáruházában viszont rendszeresen találkozhatunk akciókkal, ahol több tízezer forinttal olcsóbban is hozzájuthat a vásárló rettentő jó ajánlatokba. Arról nem is beszélve, hogy sok készülék akár 0% THM-el is megvásárolható, így sok esetben nem is kell többet fizetnünk a telefonkészülékért, mint a teljes árának 10 vagy 20 egyenlő részletét havonta.

Comments

About Orosz Mihály

A kiváló, 1984-es évjáratomnak köszönhetően a számítógépek, okostelefonok fejlődését korai korszakuktól kezdve figyelhettem egészen napjainkig. Már gyerekként nagy hatással voltak rám a sci-fi filmek és a bennük látható technológiák, melyek nagy része azóta valósággá is vált részben vagy teljes egészében. BASIC programozást 12 évesen a Commodore 64 korszakom óta tanultam, míg egészen 20-as éveim elejéig volt közöm Turbo Pascal, C++, HTML, PHP-hez is, s míg sokan azt állították nagy programozó leszek, én rájöttem, hogy csak addig szerettem programozni amíg nem mondták meg mit programozzak. A tanulmányaim folyamatosan informatika irányában voltak, a főiskola utolsó 1-1,5 évében pedig egy régi nagy álmom teljesült, egy egész számítástechnikai üzletet vezethettem. Én találtam ki milyen árut hozzanak, milyen áron adjuk, komplett konfigurációkat szereltem össze és szervizeltem. A fősuli végével online marketing irányba vitt az élet, ahol a HTML-nek még hasznát vettem. Gyerekkoromtól kezdve a Commodore 64, Schneider Color Personal Computer 664-en át az első Intel Celeron 266MHz-es processzorral megáldott PC-men keresztül volt mindenem, melyek az idő alatt folyton cserélődtek újabbnál újabbra. Ugyanígy az első telefonom 14 évesen kaptam, az egy Nokia 3310 volt, majd jöttek a polifonikus csengőhangos, színesebb kijelzős telefonok, később lett egy HP iPAQ H1940 zseb PC-m, amivel telefonálni nem lehetett, de ha BT-on összekötöttem a mobilommal, ami már tudott netet megosztani, akkor tudtam rajta böngészni, skype telefonálni. Váltig állítottam mindenkinek, hogy higgyenek nekem ez a jövő, nagy színes érintőkijelző, ilyenek lesznek a telefonok, majd rá pár évre megjelent az első iPhone. Kb. azóta haragszom az Apple-re, mert előadták, hogy ilyen még nem volt, holott nekem már évekkel előtte volt zseb PC-m, aminek létezett telefonos verziója is, az egyetlen különbség az felhasználói felület egyszerűsége volt. Az én első komoly okostelefonom a HTC Touch Pro volt, ami szerintem a mai napig igazán menő készülék. Mint a korábbi pocket PC-k ez is Windows Mobile operációs rendszerű volt, de készítettek rá egy felhasználóbarát kezelőfelületet. Utána sok mobilom volt míg el nem jutottam a jelenleg is használt Samsung Galaxy Z Fold2 készülékemhez, amit 2021 óta nyúzok „töretlenül”. Notebookom Microsoft Surface Pro 6, asztali gépem egy i9-es Intel, 16GB RAM, RTX 2070, de főként videóvágásra használom. Játszani PS5-ön szoktan és van hozzá PSVR2 is, ami igazán nagy előrelépést mutatott fel az elődhöz képest, mely bevezetett a virtuális valóság világába.