Wifi jelerősítő használata, beállítása házilag

Hogyan működik egy WiFi jelerősítő?

A WiFi jelerősítők praktikus találmányok, működésük pedig roppant egyszerű. A WiFi routerre csatlakoznak annak hatótávolságának széléhez közeledve, így annak jelét egy újabb hatósugárral növelik meg. Ez a vezeték nélküli megoldás oldja meg az emberek azon problémáját, ha nem ér el a WiFi jelerősség a lakás minden pontjára a nagy távolságok, vastag falak, vagy nagyfokú beltéri elektroszmog miatt. Lényegében a jelet ismétli, ezért is aggatják rá a repeater nevet.

Milyen WiFi jelerősítőt válasszak?

Kisebb lakás esetén egy egyszerűbb modell is képes tenni a dolgát, de ne feledkezzünk meg arról, hogy a bővíteni kívánt területen milyen sebességre lesz szükségünk. Ez azért fontos, mert az olcsóbb eszközök 300 mbps sebességre korlátozzák azt, ha csak annyira képesek. A komolyabb eszközökkel viszont akár WiFi 6 hálózatot is tudunk támogatni, így a sebességre sem lehet panasz. Érdemes megnézni a Legjobb WiFi jelerősítők [2021] cikkünket.

A WiFi jelerősítők hatótávolsága

A WiFi jelerősítők hatótávolsága általában 100-300 méter közzé tehető, viszont nagyban függ a környezeti tényezőktől, mint távolságok, falak vastagsága és anyaga, környező elektromos eszközök mennyisége és az azok által kreált elektroszmog. Viszont vannak olyan WiFi jelerősség vagyis hatótávolság növelők, melyek képesek egymáshoz kapcsolódva egy komplex hálózatot létrehozni, így lényegében korlátlan méretű mesh hálózat hozható létre beltéri vagy akár kültéri használatra is hozzáférési pontok hozzáadásával. A frekvencia általában 2,4 GHz az olcsóbb kategóriájú eszközöknél, a nagyobb sebesség érdekében a komolyabbak már az 5 GHz-es frekvenciára is képesek.

Hogyan telepítsek WiFi jelerősítőt?

A legtöbb WiFi jelerősítő használata egyszerű, csak csatlakoztatni kell a WiFi routerhez, amit sokszor a WPS gomb megnyomásával könnyedén megtehetünk, ha támogatja azt a repeatert kezelő program. A legtöbb WiFi jelerősítő program PC-re is elérhető a könnyebb kezelés érdekében, de mobil appból is beállíthatjuk. A telepítéshez csak meg kell találni a Router hatótávjának “szélét”, ahol még kellően erős a WiFi jele és ott elhelyezni, így könnyedén továbbítja annak jelét a lefedettség méretét növelve.

Gyártók hivatalos használati útmutatói

Comments

Rólunk Orosz Mihály

A kiváló, 1984-es évjáratomnak köszönhetően a számítógépek, okostelefonok fejlődését korai korszakuktól kezdve figyelhettem egészen napjainkig. Már gyerekként nagy hatással voltak rám a sci-fi filmek és a bennük látható technológiák, melyek nagy része azóta valósággá is vált részben vagy teljes egészében. BASIC programozást 12 évesen a Commodore 64 korszakom óta tanultam, míg egészen 20-as éveim elejéig volt közöm Turbo Pascal, C++, HTML, PHP-hez is, s míg sokan azt állították nagy programozó leszek, én rájöttem, hogy csak addig szerettem programozni amíg nem mondták meg mit programozzak. A tanulmányaim folyamatosan informatika irányában voltak, a főiskola utolsó 1-1,5 évében pedig egy régi nagy álmom teljesült, egy egész számítástechnikai üzletet vezethettem. Én találtam ki milyen árut hozzanak, milyen áron adjuk, komplett konfigurációkat szereltem össze és szervizeltem. A fősuli végével online marketing irányba vitt az élet, ahol a HTML-nek még hasznát vettem. Gyerekkoromtól kezdve a Commodore 64, Schneider Color Personal Computer 664-en át az első Intel Celeron 266MHz-es processzorral megáldott PC-men keresztül volt mindenem, melyek az idő alatt folyton cserélődtek újabbnál újabbra. Ugyanígy az első telefonom 14 évesen kaptam, az egy Nokia 3310 volt, majd jöttek a polifonikus csengőhangos, színesebb kijelzős telefonok, később lett egy HP iPAQ H1940 zseb PC-m, amivel telefonálni nem lehetett, de ha BT-on összekötöttem a mobilommal, ami már tudott netet megosztani, akkor tudtam rajta böngészni, skype telefonálni. Váltig állítottam mindenkinek, hogy higgyenek nekem ez a jövő, nagy színes érintőkijelző, ilyenek lesznek a telefonok, majd rá pár évre megjelent az első iPhone. Kb. azóta haragszom az Apple-re, mert előadták, hogy ilyen még nem volt, holott nekem már évekkel előtte volt zseb PC-m, aminek létezett telefonos verziója is, az egyetlen különbség a felhasználói felület egyszerűsége volt. Az én első komoly okostelefonom a HTC Touch Pro volt, ami szerintem a mai napig igazán menő készülék. Mint a korábbi pocket PC-k ez is Windows Mobile operációs rendszerű volt, de készítettek rá egy felhasználóbarát kezelőfelületet. Utána sok mobilom volt míg el nem jutottam a jelenleg is használt Samsung Galaxy Z Fold2 készülékemhez, amit 2021 óta nyúzok „töretlenül”. Notebookom Microsoft Surface Pro 6, asztali gépem egy i9-es Intel, 16GB RAM, RTX 2070, de főként videóvágásra használom. Játszani PS5-ön szoktan és van hozzá PSVR2 is, ami igazán nagy előrelépést mutatott fel az elődhöz képest, mely bevezetett a virtuális valóság világába.