Az ASUS legújabb gamer sorozataiba már az Nvidia Geforce RTX 40XX videóvezérlői kerültek, legyen szó akár az ASUS ROG Strix, Zephyrus vagy ASUS TUF szériáról. A különböző felszereltségű modellekben RTX 4050, 4060, 4070, 4080 vagy akár 4090 lapul.
Nézd meg a videós tesztet is az Asus ROG notebookról:
Külső megjelenés
Ezek a gamer notebookok igazán menő, helyenként robosztus, de mindenképpen tekintélyt parancsoló külsőt kaptak, arról nem is beszélve, hogy helyenként igencsak menő LED világítással is rendelkeznek, nem csak a billentyűzet háttérvilágítása okán, hanem oldalán, hátulján, tetején, alján, szinte bárhol megjelennek az Aura Sync támogatást élvező LED fények. Ráadásul, némelyik modell még átlátszó borítást is alkalmaz helyenként, ami még menőbbé teszi a kinézetet és a világítást is.
Hardver
Legyen szó akár a az ASUS TUF Gaming szériáról, az ASUS ROG Strix szériáról vagy az ASUS ROG Zephyrus szériáról, mindegyik jó vételnek számít, ha következő ASUS notebookunk RTX 40 videóvezérlővel szeretnénk megvásárolni. Hiszen még a “leggyengébb” RTX 4050-el szerelt modell is bár fél millió feletti árcímkével büszkélkedhet, cserébe viszont 50-60 FPS-el viszi a játékokat FHD esetén, és ettől csak feljebb van.
Arról nem is beszélve, hogy gamer notebookokhoz híven 144 Hz-es képfrissítés a minimum ezeknél a masináknál, de találhatunk itt 165 Hz és 240 Hz-re képes IPS-szintű LCD kijelzőket is. De amint túllépünk a VGA-n, érdemes megjegyezni, hogy processzorból is mindenhol vagy 13. generációs Intel Core i5, i7 vagy i9 jár hozzá, AMD esetén pedig AMD Ryzen 9 (7945HX), ami az ASUS ROG Zephyrus Duo gépeknek a kiváltsága, ahol a billentyűzet felett kapunk egy másodlagos kijelzőt, amely jól jöhet képszerkesztésnél, videóvágásnál, de akár gaming közben a discord és egyéb streaming segédeszközök futtatásakor.
Memóriából a minimum 16 GB DDR4, de a legkomolyabbak már 16, 32 vagy akár 64 GB DDR5 4800 MHz sebességű ramokkal szereltek. Tárhelyből is minimum 512 GB áll rendelkezésre, de leginkább már 1 TB vagy akár 2 TB a jellemző, ami valljuk be elég izmos tárhely mennyiségnek bizonyul.
VR Reads
Természetesen az összes RTX 40-el szerelt notebook VR Ready, így egy HTC Viva Valve index vagy akár egy komolyabb Oculus is könnyedén csatlakoztatható hozzá, hiszen nevetve megjelenítenek bármit az egyszerűbb Beat Sabertől egészen a Half-Life: Alyx-ig. Szóval ha VR-ben is gondolkodsz, mindenképpen érdemes figyelembe venned egy RTX 40-es notebook vásárlásának számos előnyét.
Általános dolgok
Ahogyan lenni szokott a Gamer notebookok gigabites LAN csatlakozóval és a leggyorsabb WiFi-vel, legújabb Bluetooth-szal is el vannak látva. Rendelkeznek webkamerával és háttér világításos billentyűzettel, amit viszont érdemes tudni, hogy súlyra ezek nem a legkönnyebbek, átlagosan 2,5 kg súlyúak, de hát van bennük anyag rendesen, és egész komoly hűtési rendszert tudhatnak maguknak, mert komoly játékok esetén elengedhetetlen a megfelelő hűtés.
DLSS
És persze jön a DLSS 3 is, amely az alacsonyabb felbontásban futtatott, de profi mód felskálázott játékok megoldása, így akár egy RTX 4050-es kártyával, ami “csak” 40-50 FPS-re képes adott játék esetén, ha az támogatja a DLSS-t, máris 100 FPS fölé ugorhat a framerate.
Kiknek ajánljuk ezeket a gépeket?
Elsősorban akik komolyabb játszadozásban gondolkodnak, és nem sajnálják megvenni a legjobb notebookot erre a célra, főleg ha hosszabb távban gondolkodnak. Amennyiben VR-t is szeretnének használni, az egy jó pont, mert kacagva megjelenítik a VR tartalmakat is. Továbbá aki grafikai, videóvágó vagy modellező munkára is használná, annak kifejezetten tökéletes választás, hiszen az Nvidia Studionak köszönhetően már ezekben a munkákban is kiváló segítséget nyújt.
Egy hozzászólás
Pingback: Legjobb GeForce RTX laptopok - RTX 3060, 3070, 3080, 3090 - Notebook.hu Blog