A legjobb karácsonyi ajándékötletek 2020-ban!

Közeleg a karácsony és ideje valami jó ajándékot választani a gyerkőcnek. Vagy éppen saját magunkat lepnénk meg vele? Viszont a hölgyekről se feledkezzünk meg!

Ha játékról van szó, akkor PC vagy konzol. De nézzük meg mind a két opciót. Konzol fronton most jelent meg a legújabb generációs PlayStation 5, amiből széles e világon nem lehet kapni egyet sem, hacsak nem szeretnénk konzol üzérektől 2-3-szoros áron vásárolni egyet. Viszont a Microsoft is előrukkolt saját, új generációs konzoljaival, ami valljuk be még a PS5-től is erősebb hardver fronton, de ne aggódjunk a két konkurens masinája igencsak közel áll egymáshoz erő terén, mint ahogyan az lenni szokott.

Nézd meg tesztvideónkat is az ajándékötletekről!

A Microsoft idén két különböző konzolt dobott egyszerre piacra az Xbox Series X és Xbox Series S képében. Bármennyire is különbözőek, ugyanazok a játékok futnak rajta. Mégis mi a különbség a kettő között?

Azon kívül, hogy rettentő jó ajándék, aminek nincs olyan gyerek a föld kerekén, aki nem örülne a fa alatt – az S modell még megfizethető is. Bárkinek jó választás lehet, ha gamer van a családban, esetleg régi Xbox-ot nyúz, és azt újra cserélnénk neki, hiszen visszafelé is kompatibilis!

Különbség a két modell között először is a fizikai méret és a dizájn. A tömzsi X-nek a fele sincs az S, viszont az S-ből kimaradt a lemezmeghajtó, így csak digitálisan vásárolt játékok futtatására alkalmas. De most őszintén, a lemezek kora annyira lejárt már, sok notebookban már lemezmeghajtó sincs, sőt az asztali gépekben is egyre ritkább. Mindent letöltünk, digitálisan vásárolunk. Persze, így nem tudjuk eladni a játékokat, de miért is tennénk? Egyszerűen csak letöltjük, amit megvettünk, játszunk vele, majd jöhet a következő. Nem porosodik a lemez a polcon, és nem foglalja a helyet.

Viszont tárhelyre is szükségünk van, ahogy a fizikai mérete, úgy a tárhelykapacitása is fele az S-nek, így 512GB-al kell beérnünk, de ez bővíthető, így aggodalomra semmi ok. Meg egyébként is, azért pár játék elfér azon az 512GB-on is, és egyszerre úgysem játszunk annyival egyidőben. Akár 120 FPS is elérhető a játékokban, viszont a Series X-nek ezt akár 4K-ban kell produkálnia, így 12 teraflop feldolgozási egységgel bír a processzora. Ezzel szemben a Series S procija 4 terflop teljesítménnyel bír, de neki “csak” 2K-ban, tehát 1440P-ben kell renderelnie a játékokat, így ahhoz elég lesz ez a teljesítmény. Egyébként, ha nincs 4K TV-d, akkor totál felesleges, ha meg van, akkor úgyis feljavítja 4K-ra a 2K képét.

Más különbség viszont nincs. Ja de, az ára! Tehát ugyanazokkal játszhatsz, csak fele akkora tényleges felbontásban, ami nem olyan eget rengető “probléma”, ezzel szemben viszont csak a felébe kerül az Series X-nek. Én nagyon ajánlom megvásárlásra! Ja, és még ott az Xbox Gamepass, amivel havi pár ezer Ft-ért cserébe hozzáférhetsz több, mint 100 játékot tartalmazó digitális könyvtárhoz. Kell ennél jobb választás? Szerintem nem!

Viszont ha mégsem konzolban gondolkodsz, de nem szeretnél asztali PC-vel egy helyre láncolva játszani, még mindig vehetsz Gamer notebook-ot. Ajándékba sem utolsó PC játékosoknak, hogy bárhol egy erőgép álljon szolgálatukra akár munkáról, akár játékról legyen szó. Erre pedig rettentő jó választás ár/érték arányban az MSI GF65 Thin 9SEXR. Gyönyörű, tudásához képest meglepően könnyű. Egyszerre elegáns és gamer dizájn jellemzi. Igáz, drágább, mint egy konzol, de ezt felcsapod akár a vonaton, akár a tóparton, vagy ahol csak jól esik, és folytathatod a játékot vagy akár a munkádat.  

Na, de mire képes ez a szörnyeteg? 9. generációs i7-es proci 4,5GHz-es órajellel és 12MB Cache-el azért elég jó sebesség. De memóriából sincs hiány, hiszen 16GB DDR4 2666MHz van benne. Tárhelyül 512GB SSD szolgál, amire elférnek a legjobb játékok és a legszükségesebb doksik. A 15,6” FullDH kijelző matt, hogy szabadtéren se csillanjon be, ráadásul gamer notebook-hoz illően 120Hz-es képfrissítéssel gyönyörködtet.  A videókártya nem más, mint egy NVidia Geforce RTX 2060 6GB GDDR6 memóriával. Ezen a notebook-on is elfut minden, azt garantálom. Hogy van-e olyan gamer, aki nem örülne egy ilyen vadállat masinának a fa alatt? Abban biztos vagyok, hogy nincs!

Viszont, ha egy hölgynek szeretnénk nagy örömet okozni azzal, hogy megkönnyítjük neki a takarítást a mindennapokban, legjobb ajánlatunk a Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner.

A 4 különböző fejének köszönhetően szinte minden téren jó szolgálatot tesz a takarításban. Egyedül a szőnyeg fog ki rajta, de padlóra, kárpitra, nehezen elérhető vagy kényes helyekre kiváló szolgálatot tesz. Egyszerű elővenni és vezetéknélküli, akkumulátoros kivitelének köszönhetően gyorsan munkára is foghatjuk a lakás bármely szegletében.

Csendes, 72dB zajszint jellemzi, súlya csupán 1,5kg. 2500 mAh akkujának köszönhetően a maximális szívóerőn használva 6 perc működésre képes, de azt csak ritka esetben kell alkalmazni. Normál szívóerővel 30 percre képes egy töltéssel. A portartálya 500 ml, így rengeteg port belefér. Fali dokkolója is van, amivel könnyen a falra rögzíthetjük és azonnal feltöltődik.

Korábban készült is róla tesztünk, amit itt el is olvashatsz: Xiaomi porszívók és webkamera teszt

Kellemes karácsonyi készülődést kívánunk mindenkinek!

Comments

Rólunk Orosz Mihály

A kiváló, 1984-es évjáratomnak köszönhetően a számítógépek, okostelefonok fejlődését korai korszakuktól kezdve figyelhettem egészen napjainkig. Már gyerekként nagy hatással voltak rám a sci-fi filmek és a bennük látható technológiák, melyek nagy része azóta valósággá is vált részben vagy teljes egészében. BASIC programozást 12 évesen a Commodore 64 korszakom óta tanultam, míg egészen 20-as éveim elejéig volt közöm Turbo Pascal, C++, HTML, PHP-hez is, s míg sokan azt állították nagy programozó leszek, én rájöttem, hogy csak addig szerettem programozni amíg nem mondták meg mit programozzak. A tanulmányaim folyamatosan informatika irányában voltak, a főiskola utolsó 1-1,5 évében pedig egy régi nagy álmom teljesült, egy egész számítástechnikai üzletet vezethettem. Én találtam ki milyen árut hozzanak, milyen áron adjuk, komplett konfigurációkat szereltem össze és szervizeltem. A fősuli végével online marketing irányba vitt az élet, ahol a HTML-nek még hasznát vettem. Gyerekkoromtól kezdve a Commodore 64, Schneider Color Personal Computer 664-en át az első Intel Celeron 266MHz-es processzorral megáldott PC-men keresztül volt mindenem, melyek az idő alatt folyton cserélődtek újabbnál újabbra. Ugyanígy az első telefonom 14 évesen kaptam, az egy Nokia 3310 volt, majd jöttek a polifonikus csengőhangos, színesebb kijelzős telefonok, később lett egy HP iPAQ H1940 zseb PC-m, amivel telefonálni nem lehetett, de ha BT-on összekötöttem a mobilommal, ami már tudott netet megosztani, akkor tudtam rajta böngészni, skype telefonálni. Váltig állítottam mindenkinek, hogy higgyenek nekem ez a jövő, nagy színes érintőkijelző, ilyenek lesznek a telefonok, majd rá pár évre megjelent az első iPhone. Kb. azóta haragszom az Apple-re, mert előadták, hogy ilyen még nem volt, holott nekem már évekkel előtte volt zseb PC-m, aminek létezett telefonos verziója is, az egyetlen különbség az felhasználói felület egyszerűsége volt. Az én első komoly okostelefonom a HTC Touch Pro volt, ami szerintem a mai napig igazán menő készülék. Mint a korábbi pocket PC-k ez is Windows Mobile operációs rendszerű volt, de készítettek rá egy felhasználóbarát kezelőfelületet. Utána sok mobilom volt míg el nem jutottam a jelenleg is használt Samsung Galaxy Z Fold2 készülékemhez, amit 2021 óta nyúzok „töretlenül”. Notebookom Microsoft Surface Pro 6, asztali gépem egy i9-es Intel, 16GB RAM, RTX 2070, de főként videóvágásra használom. Játszani PS5-ön szoktan és van hozzá PSVR2 is, ami igazán nagy előrelépést mutatott fel az elődhöz képest, mely bevezetett a virtuális valóság világába.