Xiaomi Redmi Note 10 5G teszt | Olcsó és gyors

A Xiaomi Redmi Note sorozat mindig is nagy kedvenc volt azok között, akik jó ár-érték arányú, nagy kijelzős, gyors telefont szerettek volna vásárolni maguknak. Nincs ez másképp a Xiaomi Redmi Note 10 5G esetén sem, ezt fogom Nektek most bemutatni! Sőt! Augusztus 31-ig vagy a készlet erejéig Mi Band 5 aktivitásmérő jár mellé ráadásként.

A dobozban nincs meglepetés

A Redmi Note 10 5G dobozát kibontva egy fehér fakkban a SIM tűt, a Xiaomitól már megszokott jófejségből adott szilikon tokot és a szokásos papírokat kapjuk. Alatta azonnal a telefon van, míg az alatt a 22,5 W töltőfejet és a Type-C töltő/adatkábelt helyezték el. Füles nincs most sem, de én személy szerint a toknak jobban örülök, fülest úgysem a telefon sajátját szoktam használni.

Járjuk körül a készüléket!

A telefont körbenézve felül zajszűrő mikrofon, infra port, valamint sokak örömére 3,5 mm jack csatlakozó található.

Bal oldalán a hybrid SIM tálca van csak, melybe 2 nano SIM vagy 1 nano SIM és egy microSD kártya helyezhető.

Jobb oldalán az ujjlenyomat olvasót is magába foglaló bekapcsoló gomb, valamint a hangerő szabályzók találhatók.

Alján beszélgetési mikrofon, Type-C csatlakozó és a hangszórórács van.

Hátulján a kamera sziget és a matt üveg hatású, műanyag hátlap fedezhető fel, ami szerencsére nem gyűjti az ujjlenyomatokat. Elején a 6,5” méretű, FullHD+ (2400×1080) fényes IPS LCD kijelző terül el minimális kávákkal körülölelve. A kijelző képfrissítése maximum 90 Hz, amit a képernyő beállításoknál változtathatunk meg az alapértelmezett 60 Hz-ről. A kijelző felső, középső részén kameralyuk fedezhető fel, mely a 8 MP-es szelfi kamerát rejti magában.

Mérete 161.8 x 75.3 x 8.9 mm, súlya pedig 190 grammot nyom a mérlegen.

Mit rejt az impozáns külső?

Hardver szempontjából a MediaTek Dimensity 720 MT6853 nyolcmagos (2x ARM Cortex-A76 + 6x ARM Cortex-A55 MPcore) processzorát kapjuk, míg GPU-ból a Mali-G57 MP3-at. Memóriából 4 GB, míg tárhelyből 64 GB UFS 2.2 áll rendelkezésre. Habár, ez nem egy csúcskategóriás hardver, mégis bőven elég a játékok zökkenőmentes futtatására.

Nézd meg tesztvideónkat a Xiaomi Redmi Note 10 5G telefonról, ha kíváncsi vagy hogy fut rajta a játék!

Az akkuja 5000 mAh, ami maximum 18 W-al tölthető, pedig 22,5 W-os töltőt adtak hozzá. Fél óra alatt 33%-ra tölt fel a nulláról, a teljes feltöltéshez viszont 2 óra szükséges. Cserébe viszont akár 496 óra készenléti idő is elérhető vele, simán 2 napot is kibír egy töltéssel átlagos használat mellett. Vezeték nélküli töltést sajnos nem támogat, de ebben az ár szegmensben ez érthető, ahogy az IP védettség hiánya is.

Mosolyt kérek!

Kamerából a 8 MP-es szefli kamerán kívül kapunk a hátlapon egy 48 MP-es főkamerát, egy 2 MP-es makró kamerát valamint egy mélység-érzékelő szenzort. De van itt villanó vaku és fényérzékelő is. A szelfi kamera nagyon szépen teszi a dolgát, ahogy a 48 MP-es főkamera is jól dolgozik. A 2 MP-es makró meg elmegy, de legalább van. Videóból a 4K-ról le kell mondanunk, csak a FHD@30FPS érhető el vagy HD@30FPS.

Szoftveresen Android 11-re épülő MIUI 12 felületet kapunk, ami a már megszokott módon korlátok nélkül, teljes mértékben személyre szabható. Van sötét mód, ami az üzemidőre jótékony hatással lehet, ezt folyamatosra vagy akár időzítettre is állíthatjuk. A frissítési rátánál pedig a kijelző alap 60Hz-es beállítását átállíthatjuk 90Hz-re. 

Szenzorok terén gyorsulásmérő, giroszkóp, közelségérzékelő, fényérzékelő, iránytű és ujjlenyomat-olvasó került bele. Adatkommunikáció szempontjából pedig BT5.1, WiFi 4 (n) és természetesen 5G. 

A képhez tartozó alt jellemző üres; Xiaomi_Redmi_Note_10_5G_0-1024x576.jpg a fájlnév

Kinek való a Xiaomi Redmi Note 10 5G?

Ezt a telefont bátran ajánlom bárkinek, aki bőven 100.000 Ft alatt szeretne egy kiváló, gyors és megbízható mobiltelefont vásárolni magának, gyerekének, szülőnek, szinte bárkinek. Rettentő jó választás átlag felhasználók részére: nagy kijelző a kényelmes tartalom fogyasztáshoz, hosszú üzemidő, teljesen jó kamerás képességek, és szép dizájn jellemzi. Arról nem is beszélve, hogy a notebook.hu webáruházában a készlet erejéig, de legfeljebb augusztus 31-ig jár hozzá Mi Band 5 aktivitásmérő is ráadásként.

Magáról a Mi Band 5 aktivitásmérőről már készült tesztünk, amit itt tudsz megnézni:

Comments

Rólunk Orosz Mihály

A kiváló, 1984-es évjáratomnak köszönhetően a számítógépek, okostelefonok fejlődését korai korszakuktól kezdve figyelhettem egészen napjainkig. Már gyerekként nagy hatással voltak rám a sci-fi filmek és a bennük látható technológiák, melyek nagy része azóta valósággá is vált részben vagy teljes egészében. BASIC programozást 12 évesen a Commodore 64 korszakom óta tanultam, míg egészen 20-as éveim elejéig volt közöm Turbo Pascal, C++, HTML, PHP-hez is, s míg sokan azt állították nagy programozó leszek, én rájöttem, hogy csak addig szerettem programozni amíg nem mondták meg mit programozzak. A tanulmányaim folyamatosan informatika irányában voltak, a főiskola utolsó 1-1,5 évében pedig egy régi nagy álmom teljesült, egy egész számítástechnikai üzletet vezethettem. Én találtam ki milyen árut hozzanak, milyen áron adjuk, komplett konfigurációkat szereltem össze és szervizeltem. A fősuli végével online marketing irányba vitt az élet, ahol a HTML-nek még hasznát vettem. Gyerekkoromtól kezdve a Commodore 64, Schneider Color Personal Computer 664-en át az első Intel Celeron 266MHz-es processzorral megáldott PC-men keresztül volt mindenem, melyek az idő alatt folyton cserélődtek újabbnál újabbra. Ugyanígy az első telefonom 14 évesen kaptam, az egy Nokia 3310 volt, majd jöttek a polifonikus csengőhangos, színesebb kijelzős telefonok, később lett egy HP iPAQ H1940 zseb PC-m, amivel telefonálni nem lehetett, de ha BT-on összekötöttem a mobilommal, ami már tudott netet megosztani, akkor tudtam rajta böngészni, skype telefonálni. Váltig állítottam mindenkinek, hogy higgyenek nekem ez a jövő, nagy színes érintőkijelző, ilyenek lesznek a telefonok, majd rá pár évre megjelent az első iPhone. Kb. azóta haragszom az Apple-re, mert előadták, hogy ilyen még nem volt, holott nekem már évekkel előtte volt zseb PC-m, aminek létezett telefonos verziója is, az egyetlen különbség az felhasználói felület egyszerűsége volt. Az én első komoly okostelefonom a HTC Touch Pro volt, ami szerintem a mai napig igazán menő készülék. Mint a korábbi pocket PC-k ez is Windows Mobile operációs rendszerű volt, de készítettek rá egy felhasználóbarát kezelőfelületet. Utána sok mobilom volt míg el nem jutottam a jelenleg is használt Samsung Galaxy Z Fold2 készülékemhez, amit 2021 óta nyúzok „töretlenül”. Notebookom Microsoft Surface Pro 6, asztali gépem egy i9-es Intel, 16GB RAM, RTX 2070, de főként videóvágásra használom. Játszani PS5-ön szoktan és van hozzá PSVR2 is, ami igazán nagy előrelépést mutatott fel az elődhöz képest, mely bevezetett a virtuális valóság világába.