A LENOVO Yoga sorozat mindig is izgalmas koncepció volt, ugyanis ezzel a széria elnevezéssel jelentek meg a Lenovo hajlékony notebookjai, ahol is a normál használaton túl a sátor és tablet használati mód is előtérbe került, hiszen akár 360 fokban kinyitható volt a kijelző a billentyűzettől.
Na, de egy ideje új szelek járnak és a szériába bekerült néhány olyan Lenovo Yoga, melyek kihagytak pár jóga órát, így csak normál notebook módjára kb. 180 fokban képesek kinyílni, így a sátor és tablet módnak búcsút inthetünk. Ellenben viszont marhaerős hardvert is kaptak egyes darabjai, mint például tesztalanyunk, a Lenovo Yoga Slim 7 Pro is.
Nézd meg a videós tesztet is a Lenovo Yogáról:
Külső és csatlakozók
Egy letisztult, kellemes lekerekített élekkel dolgozó, karcsú formát kapott, amely illik a gép karakteréhez. Mivel vékony, súly is barátságos, az 1,3 kg kifejezetten könnyűnek tekinthető, persze ehhez hozzátársul a hordozhatóságának egyik sarokköve, hogy csupán 14″ méretű.
Bal oldalán HDMI csatlakozó és 2 USB Type-C, melyből egyik Thunerbolt, így azon keresztül tölthetjük magát a notebookot. Jobb oldalára a kamera kikapcsolására szolgáló fizikai gomb, 3,5 mm dual jack csatlakozó és egy normál USB Type-A csatlakozó került valamint a bekapcsoló gomb.
A gépet kinyitva a billentyűzet két oldalán elegánsan elhelyezett hangszórórács található, mely mögötti hangszórók notebookhoz képest egész jó hangzást biztosítanak. A touchpad hatalmas, kissé bal irányba van elhelyezve, és a kor követelményeinek megfelelően már gombokat nem tartalmaz.
A 14″ FHD feletti, egészen pontosan 2880×1800 pixel felbontású és 120 Hz képfrissítéssel rendelkezik, ami használat közben is kellemes szolgálatot tesz, hiszen a vizuális megjelenés roppant fluid. Ráadásul, akár játékok esetén is jól jöhet egy ilyen képfrissítés, de erről egy kicsit később még szó lesz.
Hardver
Intel Core i7 processzort tartalmaz a tesztalanyunk, ráadásul 12. generációst. Egy Geforce RTX 3050-es társul hozzá, ami már akár játékra is alkalmassá teszi a masinát – itt köszön vissza pozitívumként a 120Hz-es képfrissítés, valamint grafikai feladatok, videóvágás, animálás és egyéb feladatok elvégzésére is alkalmassá válik. Mint tudjuk, az RTX kártyák már erre is kiemelten képesek az Nvidia Studionak köszönhetően.
Memóriából akár 32GB-al szerelt verziót is kaphatunk, míg a tárhely akár 1 TB M.2 PCIe SSD is lehet a 4. generációból. Kamerája 1080p FHD és a gép oldalán található e-Shutter elektronikát aktiváló gombbal lezárható. Hangszórói 2db 2W-os, míg dual mikrofont is találunk benne.
A Lenovo Yoga széria jövője
Ahogy haladunk előre az idővel, az információ technológiás eszközök is egyre csak változnak, átalakulnak, modernizálódnak. Erre tökéletes példa a Yoga széria legújabb tagja, a Yoga Book 9i, mely épp csak betörni készül a piacra. Itt már billentyűzet helyett is kijelző van, viszont a fizikai billentyűzetről mégsem kell lemondanunk. Viszont annyi variációban használható, hogy valóban hű lehet a Yoga névhez. Erre tökéletes példát láthatunk abból a reklámvideóból, ahol a Lenovo bemutatja a jövő notebookját.
Kinek ajánljuk?
Akik megbízható notebookot keresnek a mindennapokra vagy munkára, akinek fontos a mobilitás, a teljesítmény és a hosszú üzemidő és persze a játékokat sem vetik meg. Az Nvidia Studionak köszönhetően pedig egyszerűbb grafikai munkákra is kiválóan alkalmassá teszik ezt a masinát.
Most egyes Yoga modelleket 2023.03.21-ig
10 havi 0% THM-mel szerezhetsz meg!
https://www.notebook.hu/lenovo/lenovo-yoga-0thm
De sok más Yoga gép közül is válogathatsz:
https://www.notebook.hu/notebook/lenovo-notebook/lenovo-yoga