Az előző három bejegyzésünket teljes egészében a PC gyorsításának szenteltük. Mindannyiunk számára bosszúságot okoz a várakozás. Tudtad, hogy olykor nem is igazán a rendszeredben kell keresni a hibát? Lehet, hogy a gépnek nagyon kevés memóriáját foglalják le a futtatott programok, javulást azonban nem tapasztalsz.
Ha bármely videómegosztón próbálnál tartalmat betölteni, esetleg fájlok feltöltésével kísérleteznél és a folyamat meglehetősen lassan haladna, akkor az internetkapcsolatodban kell keresned a hibát.
A továbbiakban a lehetséges megoldásokból szemezgetünk annak érdekében, hogy megspóroljuk neked az értékes idődet.
- 1. Állítsd alaphelyzetbe a hálózati adaptert!
Ez a legegyszerűbb megoldás. Keresd a hibaelhárítás funkciót! Ezzel nagyon gyakran meglepő eredményeket érhetsz el.
- 2. Teszteld interneted sebességét!
Számos internetes oldalon tesztelheted interneted sebességét. Ilyen például a Speedtest.net, mely pontosan megmondja, milyen gyors a neted.
- 3. Indítsd újra a modemed, vagy routered!
Egyes esetekben egy egyszerű újraindítással csodát tehetsz. Először kapcsold le a modemet, majd a routert. Várj minimum 10 másodpercet, majd aktiváld a modemet. Amikor ezen minden fény világít, kapcsold be a routert.
- 4. Hívd fel internetszolgáltatódat!
Ez talán nagyon egyértelműen hangzik, de engedd meg, hogy kifejtsük egy kicsit. Ez általában elég arra, hogy javíts interneted sebességén. Ha ezek után sem javul a helyzet, hívd őket újra, vagy egyszerűen csak válts szolgáltatót.
- 5. Használj kétsávos routert vagy LAN csatlakozást!
Ha olyan épületben laksz, melyben számos egyéb háztartással osztozol, ráadásul WiFit használsz, szolgáltatód sokat segíthet neted gyorsaságának növelésében.
Ha ugyanazon területen különböző WiFi hálózatok vannak jelen, azok egymással versenyeznek a szabad csatornákon. Ha egy csatorna telítődik, a router megpróbál másikat találni.
Ha nincs szabad csatorna, mert túlságosan sok a területen a WiFi hálózatok száma, valószínűleg nem lesz neted.
Ebben az esetben a megoldás a kétsávos router. Szintén jó ötlet, ha LAN-kábellel kerülöd el a WiFi használatát.
Sorozatunk további részei:
PC gyorsítás kezdőknek – A nem használt programok törlése
PC gyorsítás kezdőknek – Az indulási sebesség növelése
PC gyorsítás kezdőknek – A maradék fájlok törlése