3 legjobb laptop egyetemre
Ahogy telik a nyár, egyre közelebb az iskolakezdés. Az egyetemre laptop vásárlást tervezgetve érdemes átolvasni ezt a cikket, mert ajánlunk 3 különféle notebookot, amit érdemes megfontolni. Mindegyik más-más igényeket fog kiszolgálni, döntsd el neked melyik felelne meg!
1. Legjobb laptop egyetemre
Az egyik legjobb választás az Apple MacBook Air 13.3 2020, ugyanis 13,3″ mérete miatt az egyik igencsak könnyen hordozható notebooknak számít a piacon és súly is csupán 1,29 kg. Üzemideje fergeteges és egy biztos, az egész egyetemet kacagva kihúzza, nem fog 2 év után elavultnak számítani, vagy végtelenül belassulni. Persze a Windows szerelmesei lehet kicsit szokatlannak fogják elsőre tartani, a MacOS azért elég barátságos tud lenni és könnyen hozzá lehet szokni. Minőségi anyaghasználata, vékony kivitele sokak szívét dobogtatja majd meg. Amennyiben Apple telefont használsz, akkor pedig nem kérdés, hogy az Apple ökoszisztéma bővítésének irányában érdemes gondolkodnod, csapj le egy MacBook Air-re!
2. Olcsó laptop egyetemre
Amennyiben a pénztárcád nem engedhet meg magának egy MacBook Air-t, vagy csak egy olcsóbb, de mégis inkább Windows-os notebookra vágysz, az ASUS X415 (X415EA-EB576) jó választás lehet. Szintén barátságos mérettel rendelkezik a maga 14″-os kijelzőjével és 1,6 kg súlyával. A kijelzője FHD felbontású matt IPS LCD. Billentyűzete pedig világít, ha éjszakákba nyúló esszé gépelésekről van szó. Egy Intel Core i3-1115G4 procit pakoltak bele 6M Cache-el és maximálisan 4,1GHz működési órajellel, memóriából pedig 8GB van benne, ami már bőven elég komolyabb munkafolyamatokhoz, multitaskinghoz. Tárhelyből pedig 256GB M.2 SSD áll rendelkezésre. Ha olcsó, kicsi, megbízható és igényes kivitelű notebookra vágysz, ez egy roppant jó választás lehet.
3. Fullos laptop egyetemre
Nos igen, aki fullosabb laptopot szeretne egyetemre, az általában azt jelenti, hogy komolyabb munkára is fogná, persze ez alatt leginkább játékra gondolunk. 😉 Ebben az esetben, ha árral nem szeretnénk elszállni, de egy jó középkategóriás gamer notebookot szeretnénk, minimum olyat kell keresnünk, amibe egy RTX 4060-at pakoltak. Éppen ezért esett a választás az MSI Bravo 15 C7VF (9S7-158N11-051) gamer notebookra. AMD Ryzen7 7735HS procival, 16GB DDR5 4800MHz memóriával, 1TB M.2 SSD-vel és Geforce RTX 4060 8GB GDDR6 memóriával szerelt videóvezérlővel azért valljuk be, elég jó kis masina. Igaz a mérete kicsit nagyobb, mint az előző kettőé, hiszen 15,6″ laptopról beszélünk, de az a kijelző ami benne van FHD matt IPS LCD és 144Hz-es a képfrissítése, ami gamer notebooknál el is várható. Súlya még így is elfogadható, hiszen csak 2,25kg, de persze van benne anyag rendesen.
Hogyan válasszunk laptopot
Arról hogy hogyan válassz laptopot, már írtunk korábban cikket. Nagy vonalakban viszont az a lényeg, hogy tudd mi a célod, pontosan mire szeretnéd használni, milyen feltételeknek kell teljesülnie fizikai fronton, mint például a mérete. Megkeresni pedig roppant egyszerű, hiszen a notebook.hu laptopkeresője a notebook szekció baloldali sávjában egyszerű és gyors szűrést biztosít a hatékony kereséshez.
Egyetemre notebook vagy tablet
A kérdésre gyorsan rá is vághatnánk a választ, hogy mindenképpen notebook, hiszen sokat kell majd gépelni, ami tableten kényelmetlen és nehézkes hosszútávon. DE! És itt az a de. Miért ne lehetne egyszerre mindkettő? Ott vannak pl. a Microsoft Surface Go és Microsoft Surface Pro notebookok, melyek igazából tabletek teljesértékű Windows-al és ahhoz megfelelő hardverrel, viszont billentyűzetes védőborítással. Miről beszélek? Hát erről:
Egyetem laptop nélkül
Egyetem laptop nélkül? Nem probléma, de tény, hogy az ember mai világban lemarad. Mindenképpen hátrány, ha nem közvetlenül laptopba jegyzetelünk. Persze van még mindig, aki a füzetek híve, viszont a legtöbben azt is begépelik maguknak és azzal is tanulnak. Ahogy már elképzelhetetlen, hogy az emberek mobiltelefon nélkül rohangáljanak, körülbelül ugyanolyan laptop nélkül egyetemre járni. Megoldható, de hátrányos.